Aprilia Tuono R x 2 (Nr 7457703)

Aprilia Tuono R x 2
Waga
Sztuk
Aprilia Tuono R
Długość
203 cm
185 kg
2
Łączna waga:
370 kg
Dystans
4898 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 mar 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Islandia, Islandia

Od 30 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.