(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 16:46

Aprilia Tuono V4

(Nr 3001660)
Aprilia Tuono V4

Marka i model:

Aprilia Tuono V4

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1151.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Vevey, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Od 7 wrz 2018 do 14 wrz 2018