(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Aprilla Habana (Nr 6235488)

Marka i model:

Aprilla Habana

Waga w kg (łączna):

120

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 565.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Pianowo

Od 19 cze 2020 do 20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Iwierzyce

Od 22 cze 2020 do 23 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.