Aprillia tuono 125 (Nr 5933984)

Aprillia tuono 125

Marka i model:

Tuono 125

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 625.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.