(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Aquarienfische (Nr 5270242)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 1578.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zürich, Zürich

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

15 sty 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.