(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Arado (Nr 5983740)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [€]:

175

Dystans: 233.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Miranda De Ebro

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, León, Santas Martas

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz urządzeń lub sprzętu potrzebuje praktyki ze strony firmy transportowej, która musi umiejętnie osłonić urządzenie, żeby ustrzec się zniszczeń, zadrapań oraz wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu wymienia się: frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, przesiewacze, stelaże, sprzęt medyczny, piece, maszyny czyszczące, podnośniki oraz wiele innych.

Cena transportu urządzeń i sprzętu

Cena transportu maszyn i sprzętu będzie związana przede wszystkim od wymiarów i wagi urządzenia oraz od trasy czyli od punktu załadunku do obszaru rozładunku. Głównie transport maszyn jest transportem ponadgabarytowym i wymaga odpowiednich koncesji oraz specjalistycznej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W Polsce średnia cena  transportu urządzenia wynosi 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, transport urządzenia wulkanizacyjnego w naszym kraju to koszt 0,84-2,93 zł/km. Transport lady chłodniczej w kraju wiąże się z ceną około 1,02 zł za kilometr.

Cena transportu urządzeń lub sprzętu za granicą

Głównymi kierunkami w międzynarodowym transporcie maszyn lub sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt transportu urządzeń i sprzętu na jeden kilometr na trasie nasz kraj – Anglia wynosi 0,70 złotych. Orientacyjnie np., transport spawarki do UK zapłacimy prawie 0,23 zł za kilometr. Za to na odcinku Polska – Niemcy za przewóz maszyn poniesiemy koszt niecałe 0,95 zł za kilometr. Na tej trasie za transport maszyny typu oklejarka cena wynosi blisko 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki kosztuje 0,54 zł za kilometr.