(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ariel Square 4 (Nr 6697068)

Waga
Sztuk
Ariel Square 4
Długość
210 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
2069 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Laudun-L'ardoise

Od 14 paź 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Pysznica

Od 16 paź 2020 do 25 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.