(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

arkusze kattonowe (Nr 5969689)

arkusze kattonowe

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

900

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1667.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Turek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, City Of Nottingham

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz różnych ładunków

Koszt przewozu różnych towarów bywa uzależniony od rozmiaru ładunku, terminu przewozu oraz odcinka pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Przewóz ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podstawę, na której umieszcza się nieduże przedmioty lub paczki. Najbardziej znanym typem palety są palety euro. Na tych platformach zazwyczaj transportuje się meble, paczki, artykuły budowlane (na przykład terakota, kamień itd.), okna jak także towary chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który musi być przewożony pojazdem - Tirem oraz zapełnia tylko fragment przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu używa się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy transportu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie przewozu stosuje się różnego typu samochody ciężarowe.

Kontenery – Transport niektórych towarów może wymagać pojemnika metalowego – szczególnie przy przewozie towarów w postaci płynu lub ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można też transportować drobnicę w opakowaniach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Inne ładunki – ładunki, które nie zaliczają się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.