arvor 810 (Nr 6460120)

Długość [m]:

8.30

Szerokość [m]:

2.80

Wysokość [m]:

3.00

Waga w kg (łączna):

2800

Budżet zlecenia [€]:

2000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1726.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Żupania Zadarska, Biograd Na Moru

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Arenys De Mar

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” znajduje się szerokie pasmo różnorakich łajb żeglujących. Rozpoczynając od małych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: łodzie motorowe. Przy przewozie jachtów, zwłaszcza tych dużych, ważną sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ciężar przekroczy 3,5 t. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL przez co przewoźnik musi posiadać w ciężarówce aparat typu: viaBox.

Przy transporcie łajby - pomijając jej typ - wskazane jest pozabierać jak największą liczbę przedmiotów ruchomych, a te których nie można usunąć zaczepić w taki sposób, żeby się nie przemieszczały. Trzeba mieć świadomość, że przedmioty ruchome potrafią zniszczyć łódź w pewnym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu najczęściej zależy od ciężaru, rozmiaru i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. W momencie, gdy samemu nie możemy przetransportować łajbę, polecamy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w bardzo krótkim czasie wiadomość dotrze do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą zgłoszony ładunek i wystawią swoje oferty. W ten sposób w jednym serwisie posiada się wgląd do wielu ofert różnych firm przewozowych. Czym skrupulatniej jest opisany transport, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego transportu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 zł/km. Koszt motorówki standardowego rozmiaru, zwykle zaczyna się od 1,2 zł/km, a koszt dużego jachtu - to przeważnie zakres od 2,5 do 3 zł/km.