Aston Martin DB9 (Nr 7742210)

Aston Martin DB9
Waga
Sztuk
Aston Martin DB9 1 Gen. [restyling] (2008 - 2012) Volante cabriolet
Długość
471 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
127 cm
ok.
1835 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1835 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Japonia, Prefektura Kanagawa, Jokohama

Od 20 cze 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Chavornay

Od 20 sie 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.