Aston Martin Vantage (Nr 6337394)

Aston Martin Vantage

Marka i model:

Aston Martin Vantage

Waga w kg (łączna):

1530

Budżet zlecenia [€]:

10

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2039.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

20 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.