Atlas Honda CG125 (Nr 6893053)

Atlas Honda CG125
Waga
Sztuk
Atlas Honda CG125
Długość
191 cm
96 kg
1
Łączna waga:
96 kg
Dystans
8591 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Pakistan, Terytorium Stołeczne Islamabadu, Islamabad

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

21 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.