(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Atlas treningowy (Nr 5977862)

Długość [m]:

2000

Szerokość [m]:

1500

Wysokość [m]:

1000

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 624.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony firmy transportowej, która powinna umiejętnie ochronić urządzenie, żeby uniknąć uszkodzeń, rys jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu są spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, piece, urządzenia czyszczące, podnośniki oraz wiele innych.

Koszt przewozu maszyn lub sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu będzie związana zazwyczaj od wymiarów jak i wagi maszyny oraz od trasy czyli od miejsca załadunku do punktu wyładunku. Nierzadko przewóz maszyn jest przewozem ponadgabarytowym i wymaga właściwych uprawień jak również specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W naszym państwie śr. cena  transportu urządzenia wynosi 1,28 zł/km. Orientacyjnie np., przewóz urządzenia wulkanizacyjnego na terenie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł/km. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z kosztem prawie 1,02 zł za kilometr.

Koszt przewozu maszyn i sprzętu na obczyznę

Popularnymi kierunkami w zagranicznym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy i Wielka Brytania. Śr. koszt przewozu urządzeń i sprzętu za jeden km przy trasie nasz kraj – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Przykładowo, transport spawarki do UK zapłacimy prawie 0,23 zł za kilometr. Za to na odcinku Polska – Niemcy za przewóz urządzeń będzie kosztował średnio 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka kosztuje prawie 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki kosztuje 0,54 zł/km.