(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 12:33

Audi

(Nr 2253102)
Audi

Marka i model:

Audi 80, Kia Elan

Waga w kg (łączna):

2300.00

Dystans: 1845.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Drammen, Norwegia

Od 8 sty 2018 do 19 sty 2018

Adres i termin dostawy

Ełk, 19-300, Polska

Termin elastyczny