(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 21:36

Audi

(Nr 2406640)
Audi

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2403.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Harstad, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny