(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 15:35

Audi

(Nr 2643560)
Audi

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1549.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

10A, Berlin, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Marsylia, 13000;13001;130, Francja

Termin elastyczny