(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 14:46

Audi (Nr 2745676)

Audi

Marka i model:

Audi A 6

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3219.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Palencia, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ruse, Bułgaria

Termin elastyczny