(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 10:55

Audi (Nr 2752488)

Audi

Marka i model:

Audi

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 1316.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Drottningtorget, Goteborg, 411 03, Szwecja

30 maj 2018

Adres i termin dostawy

Mława, Polska

Termin elastyczny