(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi (Nr 4739616)

Audi

Marka i model:

Audi Etron

Waga w kg (łączna):

2560.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5919.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

4 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Katar, Ar Rayyan, Al-Rayyan

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.