(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi (Nr 5312278)

Audi

Marka i model:

Audi

Waga w kg (łączna):

2200

Budżet zlecenia [€]:

40000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 8106.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 13 lis 2019 do 16 lis 2019

Adres i termin dostawy

Pakistan, Pendżab, Sialkot

27 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.