(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi (Nr 5398870)

Audi

Marka i model:

A4

Waga w kg (łączna):

380

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Preston

Od 27 lis 2019 do 21 gru 2019

Adres i termin dostawy

Indie, Telangana, Hyderabad

Od 29 lis 2019 do 21 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.