(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi (Nr 5740667)

Marka i model:

Audi s4

Waga w kg (łączna):

1700.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 993.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vimianzo

Od 1 lut 2020 do 16 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.