Audi (Nr 6139521)

Marka i model:

A1 Citycaver

Waga w kg (łączna):

1215

Liczba sztuk:

1

Dystans: 501.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Chemnitz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.