Audi 80 (Nr 6468605)

Audi 80
Waga Sztuk:
Audi 80 8C/B4 (1991 - 1996) Sedan
Długość
448 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1330 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1330 kg
Dystans: 2446 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Kavala Prefecture, Παληό

Od 21 sie 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lindewitt

Od 25 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.