Audi 80 (Nr 6468719)

Audi 80
Waga Sztuk:
Audi 80 8C/B4 (1991 - 1996) Sedan
Długość
448 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1330 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1330 kg
Dystans: 2446 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Kavala Prefecture, Παληό

Od 21 sie 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lindewitt

Od 25 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.