(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi 80 (Nr 6735986)

Audi 80
Waga
Sztuk
Audi 80 B2 (1978 - 1986) Sedan 4-Doors
Długość
434 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
136 cm
ok.
1190 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1190 kg
Dystans
1964 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 31 paź 2020 do 8 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, South Yorkshire, Sheffield

Od 31 paź 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.