Audi A-3 (Nr 5728610)

Marka i model:

Audi A-3

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

28 sty 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

31 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.