(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi a 4 (Nr 5406726)

Marka i model:

Audi a 4 kombi

Waga w kg (łączna):

1450

Budżet zlecenia [zł]:

2100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1484.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.