(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-12-04 19:43

Audi a1 (Nr 3599589)

Marka i model:

Audi a1 s1 sportback

Waga w kg (łączna):

1385.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 662.00 km

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Maulburg, 79689, Niemcy

10 gru 2018

Adres i termin dostawy

Neuvic-Entier, 87130, Francja

14 gru 2018