Audi A1 (Nr 6096574)

Audi A1

Marka i model:

Audi A1

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1584.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bonn

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

4 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.