Audi A1 (Nr 7562723)

Audi A1
Waga
Sztuk
Audi A1 8X [restyling] (2014 - 2020) Sportback hatchback
Długość
397 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1170 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1170 kg
Dystans
542 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 14 maj 2021 do 15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 14 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.