(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A1 (Nr 7614717)

Audi A1
Waga
Sztuk
Audi A1 8X [restyling] (2014 - 2020) Sportback hatchback
Długość
397 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1170 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1170 kg
Dystans
1356 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Andora, Andora, Andora

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.