(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

AUDI A1 5 PUERTAS (Nr 6223093)

AUDI A1 5 PUERTAS

Marka i model:

AUDI A1 5 PUERTAS

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2447.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

28 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.