(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 12:16

Audi A3

(Nr 2164524)
Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1802.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Essen, 45127, Niemcy

19 lis 2017

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

26 lis 2017