(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-07 15:36

Audi A3

(Nr 2262608)

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 813.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Beilngries, 92339, Niemcy

Od 8 sty 2018 do 14 sty 2018

Adres i termin dostawy

Bełchatów, 97-400, Polska

Od 8 sty 2018 do 14 sty 2018