(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-19 22:10

Audi A3

(Nr 2302668)
Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2448.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kabelvåg, 8309, Norwegia

10 lut 2018

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

Termin elastyczny