(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 14:20

Audi A3

(Nr 2401220)
Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1295.00

Dystans: 2007.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Saint-Aignan-Grandlieu, 44860, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Targ, Polska

Termin elastyczny