(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 20:59

Audi A3 (Nr 2402660)

Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1741.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Asker, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Puławy, Polska

Termin elastyczny