(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 10:12

Audi a3 (Nr 2403836)

Audi a3

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1592.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1993.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Southampton, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biłgoraj, 23-400, Polska

Termin elastyczny