(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 19:36

Audi a3 (Nr 2418368)

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1245.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2213.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

25 mar 2018

Adres i termin dostawy

Opoczno, Polska

28 mar 2018