(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 02:42

audi a3 (Nr 2747984)

audi a3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1185.00

Budżet zlecenia [€]:

1

Dystans: 2356.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Cardiff, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Cartagena, Hiszpania

Termin elastyczny