(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-09-21 13:54

audi a3 (Nr 3270766)

audi a3

Marka i model:

audi a3

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1235.00 km

Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Verhoven, 5126 NH, Holandia

Od 25 wrz 2018 do 26 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Marki, 05-260, Polska

Od 27 wrz 2018 do 29 wrz 2018