(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

AUDI A3 (Nr 4605885)

AUDI A3

Marka i model:

AUDI A3

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 505.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Louth, Ardee

Od 1 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Midlands, Coventry

Od 1 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.