(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A3 (Nr 4670952)

Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1.38

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 34.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sitges

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Esplugues De Llobregat

28 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.