(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A3 (Nr 4920158)

Audi A3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 683.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Boadilla Del Monte

Od 12 wrz 2019 do 14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Riells I Viabrea

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.