(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a3 (Nr 5284974)

Audi a3

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

360

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1662.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zürich, Zürich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.