Audi A3 (Nr 6647598)

Audi A3
Waga Sztuk:
Audi A3 8L [restyling] (2000 - 2003) Hatchback 5-Puertas
Długość
415 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1320 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1320 kg
Dystans 3772 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 16 gru 2020 do 21 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.