Audi A3 (Nr 7245718)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Sportback hatchback 5-Puertas
Długość
429 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1377 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1377 kg
Dystans
2426 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

1 lut 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, Molina De Segura

Od 1 lut 2021 do 2 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.