(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A3 (Nr 7277134)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8P/8PA [2th restyling] (2008 - 2013) Sportback hatchback 5-Drzwiowy
Długość
429 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1377 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1377 kg
Dystans
749 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Wurzen

Od 20 sty 2021 do 23 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Połaniec

Od 20 sty 2021 do 23 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.