Audi A3 (Nr 7536800)

Audi A3
Waga
Sztuk
Audi A3 8V (2012 - 2016) Hatchback 3-Doors
Długość
423 cm
Szerokość
196 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1347 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1347 kg
Dystans
2682 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 21 mar 2021 do 24 mar 2021

Adres i termin dostawy

Cypr, Limassol, Limassol

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.